fbpx

Asta da veste cu care sa incheiem aceasta saptamana extrem de obositoare, dar cu mult soare, din fericire!

simona_halep

Simona Halep, locul 11 WTA, a castigat astazi, duminica, 3 noiembrie, al sasea turneu din acest sezon! Ea s-a impus in trei seturi în fata australiancei Samantha Stosur, scor 2-6, 6-2, 6-2.

Am urmarit pe Facebook, de la munca, meciul cu ajutorul prietenilor fani care ne tineau la curent. Adrenalina si speranta au crescut de la minut la minut, in special dupa ce a castigat al doilea set. Si totusi ceva ne-a facut pe toti sa credem ca oricum o sa se intoarca acasa cu o victorie.

De retinut ca este al 6-lea titlu WTA din toata cariera sa, toate castigate anul acesta.  Asa a ajuns pe locul 10 in ierarhia mondiala.

Multumim si felicitari Simona! Speram sa te odihnesti si sa fii rasplatita asa cum meriti! Aaa si pentru cine trebuie sa ii fie reamintit, “noi” nu am castigat nimic. Ea, da!