fbpx

Facebook Emoticons in comentarii

Va era dor de Messenger unde aveati o lista intreaga de emoticons cu care sa va distrati? Asta in cazul in care nu mai stati la fel de mult pe acolo. Daca nu, probabil ati inceput sa invatati cateva de folosit in chat-ul de Facebook.

Iata ca au aparut emoticons pentru comentariile de pe Facebook si probabil ca o perioada, pana ne jucam suficient, vom vedea numai zambilici, rechini, pinguini si alte aratari. Eu am impresia ca Facebook isi doreste sa vorbim din ce in ce mai putin. Daca iti place ceva apesi pe like sau dai un zambet, nu mai spui asta.

Lista completa de Facebook Emoticons pentru comentarii este aceasta:

In plus, pentru cei care folosesc intens Facebook Chat si vor sa se distreze si acolo, gasiti aici emoticons care merg doar acolo din ce am constatat. Eu va doar doar cateva exemple haioase:

EmoticonNameShortcut
Superman[[136942059667395]]
Domo[[250128751720149]]
Gumby[[172634792775561]]
Spongebob(1)[[334954663181745]]
Spongebob Face[[252585271419080]]
Squidward[[squidward]]
Mr.Krabs[[mrkrabs]]
Sandy[[107950785929863]]
Mrs.Puff[[255841784451619]]
 Lego [[LEGOGROUP]]
Charlie Sheen [[charliesheen]]
 David Hasselhoff (The Hoff) [[davidhasselhoff]]
Donald Trump[[217104144968122]]
 Randy Jackson [[RandyJacksonNext]]
 Windows [[windows]]
 intel [[intel]]
 Google Chrome [[googlechrome]]
 Bing [[bing]]
 Gmail [[gmail]]
 Wikipedia [[wikipedia]]
 YouTube [youtube]
 Facebook [facebook]
 Beyonce [[beyonce]]
 Katy Perry [[katyperry]]
 Lady Gaga [[ladygaga]]
 Eminem [[eminem]]
 Mariah Carey[[mariahcarey]]
 Michael Jackson [[michaeljackson]]
 Led Zeppelin [[131572223581891]]

Sa nu va distrati prea mult cu astea si sa nu uitati sa scrieti! Daca vi se par utile, va invit sa dati share ca sa afle toata lumea!

Sabina Cornovac

Content Creator & Social Media Manager din 2008

View all posts by Sabina Cornovac →

One thought on “Facebook Emoticons in comentarii

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.